|
ЕСЕ
на тема:
Чувството за вина и законът на привличането
2009
Чувството за вина е много познато на голяма част от хората. Навярно много малко от тях знаят последиците от него, и неговия разрушителен процес върху човешкото съзнание. Преди да разгърнем в подробности цялата същина на вината, нека се опитаме да проследим самото начало на това негативно чувство и защо сме си позволили да го изпитваме.
Според психологията вината най - общо може да се разгледа чрез следното определение:
„Вина (чувство за вина) - Състояние на човек, който е допуснал грешка. Наред с реалната, обективна вина, която е свързана със сериозно нарушение на определено правило, у много индивиди се среща повече или по-малко ясно чувство за субективно провинение, което се проявява неосъзнато в поведението или вдъхва онази тревожност, която е присъща на човек, преследван от мисълта за неразкрито или въображаемо престъпление.”
Разбира се, проблемът за вината е все още „болно” място за редица учени, които са се опитали да разгадаят корените му и последиците. От какво се поражда вината? Защо все повече хора живеят с това убийствено състояние?
……………………………………………
Независимо какво ни е внушено, независимо в какво състояние на духа си се намираме сега, и независимо, колко „трудно” се вижда светлината в тунела - трябва да запомним - мисълта ни може да го промени. Законът може и действа в наша полза, ако подходим към него по правилния начин.
Осъзнах, че вината, както и не само тя, може да бъде овладяна, чрез метода на утвържденията и упоритостта ни да им позволим да посеят семената си в нашето Подсъзнание.
Вината е просто внушение, което сме позволили да пусне корените си в нас, и сме го подхранили с мислите си. Най - хубавото от всичко това е, че то може да бъде поправено.
………………………………………………..
Темата е разработена 2009 г.
Не съдържа таблици.
Ключови думи:
чувство за вина, закон на привличането, състояние на човешкото съзнание, ефект на внушението, сила на мисълта, състояние на духа