Ключови думи и изрази:
мрежи за сигнализация, компоненти и структура на мрежа за сигнализация, кодове на точки, протоколи за сигнализация, сравнение на OSI модел и SS7, структура на MTP, комутация, канали с пакетна комутация, маршрутизация, пунктове за прехвърляне на сигнали (ППС), общ канал за сигнализация, Система за сигнализация 7, точка за сигнализация, сигнални транзитни точки, комбинирани крайни точки, сигнална контролна точка
 |
| Частично (кратко) резюме на темата |
Своевременният обмен на информация придобива все по-голямо значение в съвременното информационно общество. Бързото, надеждното и сигурното предаване на информацията на разстояние е основна задача на телекомуникациите. Обменът на информация се осъществява чрез изградените телекомуникациите мрежи, които обхващат цялото земно кълбо. За да се пренася информацията до различни получатели (викани абонати), са необходими комутационни системи.
Телекомуникационната мрежа представлява комплекс от технически средства от технически средства, които позволяват на хората или машините да обменят информацията на големи разстояния с помощта на електрически сигнали. Тя е забележително достижение на инженерната мисъл. Съобщителната мрежа съдържа различно оборудване, реализирано с различна елементна база.
Телекомуникационната мрежа се състои от линии и канали, които свързват комутационните системи по такъв начин, че всеки абонат от мрежата да се свърже, с който и да е друг абонат от нея. Те се изграждат от четири групи устройства: абонатни терминали (телефонен апарат, факс, терминал за предаване на данни), преносни системи (преводни кови, оптични, радиорелейни), уплътнителни системи и комутационна система.